Koszyk jest pusty

Aktualności

Zimą nasze stopy tkwią w grubych rajstopach, skarpetach i zimowych butach, niejednokrotnie przez kilkanaście godzin dziennie. Ich skóra nie może wtedy swobodnie oddychać, często na przemian mrozimy je i przegrzewamy, a ich naskórek rogowacieje i staje się zbyt gruby. To powoduje, że nawet przy regularnej pielęgnacji, po zimie skóra naszych stóp jest często sucha, popękana i twarda. Wkrótce zamienimy zimowe buty na wiosenne i letnie, często otwarte buty kuszące pięknem naszych stóp. Jak więc zadbać o doskonały wygląd naszych stóp?

Pierwszym krokiem do gładkich, wypielęgnowanych stóp jest usunięcie nadmiaru zrogowaciałego naskórka. Wszyscy znamy pumeks czy tarki do stóp. Problem w tym, że po zimie zrogowaciałego naskórka mamy więcej, a chcielibyśmy go sprawnie usunąć. Niejednokrotnie zbyt nadgorliwe – mocne i częste mechaniczne likwidowanie naskórka przynosi odwrotny efekt. Zbyt często usuwany naskórek, narasta w szybszym tempie, a przerwana w efekcie mocnego tarcia skóra jest podatna na infekcje powodowane przez grzyby i bakterie. Czy można inaczej?

Profesjonalny zabieg pielęgnacyjny w domowym zaciszu

Wykorzystaj doświadczenia profesjonalnych gabinetów kosmetycznych, ale przystosowane do użycia w domu. Zamiast ścierać mechanicznie zrogowaciały naskórek, użyj intensywnego peelingu do stóp Silk & Soft. Kwasy glikolowy, mlekowy i salicylowy, które wchodzą w jej skład są podstawą profesjonalnych, nowoczesnych zabiegów kosmetycznych, których celem jest odnowa i regeneracja skóry. Kwasy złuszczają zrogowaciały naskórek oraz silnie pobudzają procesy gojenia, odnowy komórkowej i regeneracji w skórze właściwej. Działanie złuszczające tych 3 kwasów w jednym produkcie dodatkowo wzmacnia mocznik. Co więcej - mocznik dzięki wysokiej umiejętności zatrzymywania wody w skórze, ma silne właściwości nawilżające - porównywane do właściwości kwasu hialuronowego, przez co jest on składnikiem niezwykle pożądanym w przypadku pielęgnacji suchej skóry.

Intensywny peeling do stóp (damski) Silky
Intensywny peeling do stóp (męski) Silky
Skarpety głęboko nawilżające Silky
 

W jaki sposób wykonać zabieg?

Po oczyszczeniu i umyciu stóp nakładamy foliowe skarpetki wypełnione intensywnym peelingiem do stóp Silk & Soft, które pozostawiamy na stopach przez 90-120 minut. Po tym czasie ściągamy je i myjemy stopy w ciepłej wodzie. Martwy naskórek zacznie się złuszczać w ciągu 3-4 dni. A efekt końcowy – to miękka, gładka i nawilżona skóra stóp.

Piękne stopy na dłużej

Skóra przygotowana kwasami lepiej absorbuje składniki aktywne zawarte w maskach i kremach. Aby utrzymać efekty osiągnięte dzięki zastosowaniu intensywnego peelingu do stóp Soft & Silk wykorzystaj skarpetki głęboko nawilżające Soft & Silk. Zawarte w niej składniki – alantoina, olejek z kwiatów róży, witamina E – przyspieszają gojenie i regenerację, mają działanie ochronne, łagodzące i nawilżające skórę.